Notice: Undefined index: userLang in /home/users/infointravel/public_html/ciekawemazury/gotoPoint.php on line 9
Mazurolandia - Mazurski Park Atrakcji - Ciekawe Mazury
logoutZaloguj/ZarejestrujLoguj z FB logoutKontakt Lang_plLang_de
O 

Mazurolandia - Mazurski Park Atrakcji (Parcz)

resize
Autor informacji : Tadeusz Plebanski
Data utworzenia informacji : 12-07-2013 11:28:11
Autor modyfikacji : Tadeusz Plebanski
Data modyfikacji informacji : 07-04-2014 09:47:50
Mazurolandia - Mazurski Park Atrakcji
pdf

Parcz, gmina Kętrzyn (niem. Partsch)

 


Mazurolandia to park atrakcji położony na Mazurach w Gierłoży
k. Kętrzyna. Łączy świetną zabawę z odkrywaniem zabytków,
kultury i historii regionu. Można tu skorzystać z ciekawych
atrakcji i miło spędzić czas na łonie natury, poznając m.in.
Warmię i Mazury w miniaturze, militaria z okresu II wojny
światowej oraz czasy średniowiecza.
Wszystko to w cenie jednego biletu!

Park Miniatur Warmii i Mazur

Park Miniatur Warmii i Mazur jako jedyny na świecie prezentuje miniatury najciekawszych, a nierzadko mało znanych zabytków regionu warmińsko-mazurskiego.

Drobiazgowo odtworzone obiekty zachwycają swoim urokiem i precyzją wykonania. Większość z nich przedstawiona jest w skali 1:25. Wśród miniatur znajdują się m.in.: zamek w Malborku, bazylika w Świętej Lipce, twierdza Boyen w Giżycku, pałac w Drogoszach, wieża Bismarcka w Mrągowie. Zapraszamy na wędrówkę po regionie i zapoznanie się z jego najpiękniejszymi historycznymi budowlami za czasów ich świetności.

Park Militariów

Park Militariów pozwoli bliżej poznać czasy II wojny światowej na Mazurach.

Można zobaczyć w nim broń z tamtego okresu, pojazdy militarne oraz wystawę „W cieniu Wilczego Szańca” prezentującą kilkaset eksponatów i rzeczy codziennego użytku wykorzystywanych przez żołnierzy w okresie II wojny światowej.

Największą atrakcją wystawy jest unikalna, wiernie odtworzona makieta Wilczego Szańca - Kwatery Polowej Adolfa Hitlera - o powierzchni 40 m kw.

Skansen ludowy

Skansen ludowy składa się z naturalnej wielkości XIX-wiecznych chat: warmińskiej i mazurskiej.

Obie wykończone są w środku w najdrobniejszych szczegółach. Odtwarzany jest wystrój tradycyjnego mazurskiego i warmińskiego mieszkania z typowym dla danego regionu wyposażeniem. Dzięki temu można poznać różnice między tymi dwoma kulturami.

Park Rozrywki

Park Rozrywki został stworzony z myślą o dzieciach. Znajdują się w nim urządzenia rodem z wesołych miasteczek, na których można bawić się do woli.

Najmłodszych zapraszamy do basenu z kolorowymi piłkami, toru przeszkód ze zjeżdżalniami oraz przejażdżki kolejką safari. Nieco starsi wyszaleją się na dużej 11-metrowej zjeżdżalni, poskaczą na bungee i trampolinie. Na terenie Mazurolandii znajduje się także plac zabaw z tradycyjnymi zjeżdżalniami i huśtawkami.

 

Noclegi - Park Camp

Park Camp to kemping w Mazurolandii z przygotowanymi miejscami noclegowymi w specjalnie wydzielonej i chronionej przestrzeni. To pewny i wygodny odpoczynek po dawce militarnych oraz turystycznych emocji!

Oferujemy 60 miejsc noclegowych w warunkach polowych w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni. Goście mają do dyspozycji namioty wojskowe dostosowane do każdych warunków pogodowych. W namiotach o powierzchni 24 m kw. kwaterowanych jest po 6 osób. Na stałym wyposażeniu znajdują się łóżka polowe wraz z kocami. Park Camp to miejsce, gdzie można także rozbić własny namiot, bądź ustawić campera. Kemping posiada zaplecze w postaci kontenera sanitarnego z toaletami i umywalkami. Na zamówienie przygotowujemy śniadania dla grup zorganizowanych.

Rezerwacja pod numerami tel.: 513 125 283 oraz 693 616 083.

źródło informacji

 

cords

Współrzędne:
Szerokość : 54.0807
Długość : 21.5222

Zapraszamy do uzupełnienia opisu
 
Podziel się:   FacebookWykoptwitter.comFlaker.plDiggPingerNasza klasaGoogle BookmarksBlipnijGoogle buzzMaildel.ocio.us
Google Map