Notice: Undefined index: userLang in /home/users/infointravel/public_html/ciekawemazury/gotoPoint.php on line 9
Holel SPA Jabłoń - Ciekawe Mazury
logoutZaloguj/ZarejestrujLoguj z FB logoutKontakt Lang_plLang_de
O 

Holel SPA Jabłoń (Osada Jabłoń)

resize
Autor informacji : tadeusz1
Data utworzenia informacji : 02-04-2012 10:08:22
Autor modyfikacji : tadeusz1
Data modyfikacji informacji : 02-04-2012 10:26:11
Holel SPA Jabłoń
pdf

Jabłoń (niem. Jablon) gmina Pisz


Hotel SPA Jabłoń

Mazurskie wędkowanie z przewodnikiem

W naszym jeziorze Brzozolasek można złowić wieeelkie okazy. Przez miejscowych to jezioro zwane jest "Jabłonią". Przy odpowiedniej znajomości miejsc ( a my je znamy) złowimy duże leszcze, okonie i płocie. W płytkich miejscach jeziora warto zapolować na waleczne i przebiegłe liny. Łowiąc na spining możemy trafić dużego szczupaka. Ciekawostką tego jeziora są coroczne migracje płoci i innej ryby z j. Pogubie Wielkie, płytkiego, zarośniętego i w związku z tym narażonego na przyduchę. Na jesieni stada ryb ciągną wąskim kanałkiem łączącym oba akweny. Na wiosnę cykl się powtarza w odwrotnym kierunku.

Każdy uczestnik wyprawy obowiązkowo powinien posiadać:

  • aktualną kartę wędkarską
  • odpowiednią odzież i obuwie
  • własny sprzęt wędkarski(wędki, przynęty sztuczne)

A wieczorem po wspólnym wędkowaniu, zaprosimy Państwa na Biesiadę Mazurską…

Wędkowanie na Mazurach o każdej porze roku - oferta Hotelu

 

Trasy Rowerowe

Mazury to kraina idealna nie tylko na wypoczynek w hotelu, spa i restauracji; Niezliczone bogactwo przyrody, rezerwatów i parków krajobrazowych zachęca do aktywnego spędzania czasu. Zapraszamy do przejechania tras wyznaczonych przez nas specjalnie dla gości Hotelu Jabłoń.

Opis i Mapa tras rowerowych

Survival w Puszczy Piskiej

Poznaj Puszczę Piską z mazurskim przewodnikiem. Na pozór łatwe trasy spacerowe, lecz my chcemy pokazać Ci trasy jakich sam nie znajdziesz – przygotuj się na wysiłek i trud. U celu – niespodzianka.

Bezkrwawe polowanie z aparatem fotograficznym i kamerą

Taka wyprawa na długo pozostanie w pamięci! Proponujemy wyprawę do Puszczy Piskiej na bezkrwawe łowy na tutejszą zwierzynę! Zdjęcia zrobione podczas wyprawy biorą udział w konkursie na Króla Najlepszego Zdjęcia. Nagroda przewidziana jest dla Zwycięzcy a dla wszystkich pozostałych wrażenia z wyprawy – bezcenne dla każdego

Warsztaty Kulinarne

Kolejną naszą propozycją są Warsztaty Kulinarne. Prowadzi je dla Państwa Tomasz Jakubiak, Szef Kuchni, autor kilku programów w telewizji TVN. Warsztaty kulinarne to przede wszystkim dobra zabawa i wspaniała atmosfera oraz poczucie dobrze spędzonego czasu. W czasie zajęć uczestniczy przygotowują kilka wspaniałych dań różnych kuchni (np. marokańskiej, tajskiej, meksykańskiej i włoskiej), będących wizytówkami danego kraju. Uczestnicy podzieleni zostają na grupy a każda z grup przygotowuje potrawy dla pozostałych uczestników. A potem pozostaje wspólne biesiadowanie…

Wieczór z Sommelierem

To sprawdzony, dobry pomysł na miłe spędzenie wieczoru. Opowieści o winie znakomicie łączą się z kolacją przygotowaną w ramach warsztatów kulinarnych.
Bo przecież warto wiedzieć, że według opinii specjalistów królestwem wina jest ciągle Francja. Z tego kraju pochodzą najdroższe wina na świecie. Ale nie można zapomnieć o takich potęgach winiarskich jak Włochy, Hiszpania, Portugalia, Austria czy Niemcy. Nie można pominąć również krajów Nowego Świata - Australii, Nowej Zelandii, Stanów Zjednoczonych, Południowej Afryki, Chile i Argentyny. W każdym z tych miejsc produkuje się wyjątkowe i niepowtarzalne w smaku gatunki wina. Wyjątkowość smaku to sposób uprawy, gleba, opady, temperatura oraz nasłonecznienie. Jak czynniki te przekładają się na wartość wina, o czym trzeba wiedzieć decydując się na zakup wina?
Zapraszamy na spotkania z Sommelierem w Hotelu Jabłoń oraz do wędrówki przez meandry wiedzy o winie – od smakowania i czytania etykiet, poprzez najciekawsze regiony winiarskie, aż po szczepy winorośli i tajniki roczników.
A wszystko po to, aby nie stać bezradnie przed rzędem butelek i umieć wybrać dobre wino zarówno w sklepie jak i w restauracji.

Opowieść o Whisky

Celem degustacji jest zapoznanie uczestników z najbardziej szlachetnymi rodzajami whisky. Degustacje prowadzone są wyłącznie ze szlachetnego rodzaju whisky - single malt. Whisky ta produkowana tylko z najlepszego rodzaju zboża –jęczmienia, pozwala zarówno osobom doświadczonym jak i tym, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym trunkiem w pełni docenić walory zapachowe i smakowe tego alkoholu.
Podczas spotkania nasi Goście dowiedzą się, jakie różnice występują pomiędzy whisky single malt a whisky blended, jakie są rodzaje i regiony produkcji tego szlachetnego trunku, jak wygląda prawidłowy proces degustacji, którzy producenci są najbardziej cenieni na świecie oraz dlaczego nie należy pić whisky z lodem Podczas degustacji przechodzimy przez łagodne smaki do ciężkich, przy palącym się kominku zimą z widokiem na cudowne mazurskie jezioro Brzozolasek.

Grzybobranie z przewodnikiem

Chciałbyś znaleźć największe okazy? Pochwalić się zbiorami? Mieć pewność, że zebrane grzyby są na pewno jadalnymi? Ty powiedz, że chcesz a my resztę zorganizujemy.

Niecodzienne Zajęcia Szermiercze

Zupełną nowością są warsztaty szermiercze. Poznaliśmy wspaniałych ludzi - pasjonatów szermierki, którzy nas swoimi pomysłami zarazili a my teraz chcemy Państwu pokazać jak wspaniale można się przy tym i uczyć i bawić.

Intensywne kursy szermiercze

Dla każdego Gościa, który chciałby wrócić do domu z poczuciem pewności, że może stawić czoła wszelkim wyzwaniom szermierczym mamy propozycję intensywnego kursu. Duża ilość walk, ćwiczeń refleksu i pracy nóg oraz indywidualna praca z trenerem w celu idealnego opanowania techniki szermierczej to gratka dla początkujących i zaawansowanych miłośników szermierki, którzy chcieliby trwale i kompleksowo opanować arkana szermiercze w komfortowych warunkach Hotelu Jabłoń.

Amatorskie łowienie ryb

Amatorskie łowienie ryb na terenie Jabłoni.

Specjalnie dla Ciebie zarybiliśmy stawik leżący na naszym terenie. Jeśli jesteś zwolennikiem amatorskiego łowienia ryb, to jest miejsce właśnie dla Ciebie. Możemy też zorganizować pasjonujący konkurs na największą ilość złowionych ryb w określonym czasie.

Czytaj więcej i dowiedz się o podstawowych zasadach obchodzenia się z rybami.

Jesienią i Zimą Zapraszamy na

Narty biegowe

Jesteśmy fanami nart biegowych! Każdy z nas wypróbował co to znaczy, dlatego z czystym sumieniem polecamy biegi po zamarzniętym jeziorze Brzozolasek lub po Puszczy Piskiej. Na narty można wybrać się indywidualnie, możemy także zorganizować wyprawę na nartach biegowych.

Turniej hokeja

Turniej hokeja na zamarzniętej tafli jeziora – czas trwania około 4-5 godzin, podział na grupy i rywalizacja o Puchar Hokeja w Jabłoni, oraz o miejsce na podium – medale złote, srebrne i brązowe. Dla pozostałych uczestników nagrody pocieszenia. W czasie turnieju zapewniona zostanie opieka medyczna.

 

Sanna

„Kiedy jeździć, to już sanną, kiedy szaleć to za panną”. Jeśli chcesz przeżyć romantyczną przejażdżkę po lesie lub kulig w kilka sań, daj nam chwilę a my Ci ją zorganizujemy.

Spotkania wigilijne

Zapraszamy na klimatyczne spotkanie tuż przed Wigilią. Specjalnie dla Państwa przygotujemy uroczystą kolację, złożoną z 12 tradycyjnych potraw kuchni polskiej lub takich jakie lubicie najbardziej. Zachęcamy do udziału w magicznym wieczorze kolęd przy gitarze lub pianinie, zorganizujemy zabawę i niezapomniany dancing późniejszym wieczorem.
Przed kolacją zaprosimy kilka osób do wyprawy po choinkę do Leśniczego. Kolejne osoby przygotują własne dekoracje i ozdoby choinkowe oraz wspólnie udekorują salę do kolacji. Na koniec wszyscy udekorują choinkę.

Możliwe elementy spotkania wigilijnego:

  • Grupa choinkowa – wypad po choinkę do leśniczego, oprawienie choinki
  • Grupa dekoratorów – wykonanie dekoracji Sali i ozdób choinkowych
  • Grupa restauratorów – warsztaty kulinarne Tomka Jakubiaka (potrawy tradycyjne ale i te bardziej fusion)
  • Śpiewniki i wspólne kolędowanie przy gitarze lub pianinie.
  • Kulig Psie zaprzęgi przed kolacją lub dnia następnego
  • Warsztaty robienia czekoladek
  • Specjalny Gość Mikołaj z workiem pełnych prezentów
więcej informacji
cords

Współrzędne:
Szerokość : 53.6123
Długość : 21.749

Zapraszamy do uzupełnienia opisu
 
Podziel się:   FacebookWykoptwitter.comFlaker.plDiggPingerNasza klasaGoogle BookmarksBlipnijGoogle buzzMaildel.ocio.us
Google Map